Instytut Estetyki Pierre Lupina

Instytut Estetyki Pierre Lupina

Epilacja

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

MeDioStar NeXT to idealne połączenie dwóch długości fal i wysokiej mocy, dzięki czemu jesteśmy w stanie dotrzeć do mieszków włosowych na głębszych poziomach skóry.

Jakie efekty zapewnia zabieg epilacji?

Ostatecznym wynikiem działania lasera jest częściowe lub całkowite zaburzenie wzrostu włosów, co powoduje, że nie odrastają wcale lub znacznie cieńsze i jaśniejsze. Po 1 zabiegu, możemy usunąć 70 – 80% włosów, które już nie wyrosną.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Zabiegi MeDioStar NeXT są całkowicie bezbolesne.

Jak działa MeDioStar NeXT?

Promieniowanie laserowe powoduje trwałe uszkodzenie włosów znajdujących się wyłącznie w fazie aktywnego wzrostu. Włosy znajdujące się w innych fazach cyklu nie ulegają uszkodzeniu i odrastają w późniejszym czasie. Z tego powodu dla uzyskania znaczącego efektu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu depilacji laserowej w 4-6 tygodniowych odstępach czasu, tak by w trakcie kolejnych sesji zniszczyć te włosy, które początkowo znajdowały się w fazie regresji lub spoczynku.

Jak przygotować się do zabiegu?

Pacjent powinien ogolić włosy na obszarze zabiegowym dzień przed planowanym zabiegiem lub zrobić to z pomocą terapeuty w dzień zabiegu (włos mu musi być w odpowiedniej fazie).

Czy są jakieś skutki uboczne?

Zabieg nie wywołuje żadnych efektów ubocznych.

Jak długo trwa zabieg?

Dzięki unikalnemu modułowi Smooth Pulse zabiegi usuwania włosów na obszarze całych nóg trwają zaledwie 4 minuty.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu MeDioStarNeXT?

Tak jak przy wszystkich zabiegach przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia piersią, nowotwór, rany. Procedury nie przeprowadza się również jeżeli występują: choroba skóry, epilepsja, świeżo opalona skóra (należy wtedy odczekać 3 tygodnie), wypełniacze, terapia sterydowa, przyjmowanie preparatów złuszczających.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Fofotoepilacja, to inaczej usuwanie owłosienia. Energia świetlna zmienia się w energię cieplną, przenika aż do mieszka włosowego, w której jest pochłaniana przez barwnik skóry - melaninę. W wyniku absorpcji promieniowania dochodzi do reakcji fototermicznej, doprowadzającej do zniszczenia włosa, nie naruszając struktury skóry.

Jakie efekty zapewnia zabieg Trios?

Ergonomiczność głowicy oraz jej duża powierzchnia robocza zapewniają sprawne przeprowadzenie zabiegu nawet na większych lub trudno dostępnych partiach ciała, co w połączeniu z regulowaną dawką mocy zapewnia uzyskanie optymalnych efektów, lokując urządzenie Trios w czołówce urządzeń IPL.

Jak działa Trios?

Emitowane przez specjalną głowicę światło lasera podgrzewa w selektywny sposób melaninę znajdującą się we włosie. Przenosi ona energię cieplną do mieszka włosowego, co prowadzi do jego zniszczenia. Włos można usunąć jedynie w anagenowej fazie jego wzrostu, dlatego podczas jednej procedury usuwa się tylko część zbędnego owłosienia.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

W celu zapewnienia największej efektywności:

 • Seria zabiegowa powinna obejmować co najmniej 6-10  zabiegów (w zależności od traktowanego obszaru).
 • Należy przestrzegać przerw między  zabiegami.
 • Przerwy pomiędzy pierwszymi 3-4 zabiegami mogą być wydłużone do 2-3 miesięcy, w zależności od poziomu odrastania włosów.
 • Dla podtrzymania efektu po zakończeniu serii zabiegi można wykonywać raz na sześć miesięcy lub w miarę potrzeb.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu zarówno pacjent jak i osoba wykonująca zabieg muszą chronić oczy. W tym celu konieczne jest założenie okularów ze specjalnymi filtrami. Dodatkowo głowica schładza skórę zabezpieczając ją przed podrażnieniem termicznym oraz przyspiesza przenikanie wiązki światła przez jej głębsze warstwy. Wykorzystuje się tutaj różnice w temperaturze tkanki dzięki czemu dochodzi do całkowitego otoczenia włosa energią cieplną. W ten sposób bezpośrednio dogrzewany jest mieszek.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi każda sesja może trwać od 10 do 45 minut.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

W odczuciu niektórych osób zabieg może być bolesny lub całkowicie bezbolesny, w zależności od wrażliwości skóry jak i innych cech indywidualnych. Wszystko zależy od poziomu wytrzymałości pacjenta na ból i wyboru depilowanej powierzchni. Jednak są miejsca, które wymagają od nas szczególnej cierpliwości, np. okolice bikini lub pachy. Najczęściej poczucie dyskomfortu ogranicza się do delikatnego pieczenia bądź szczypania.

Jak przygotować się do zabiegu?

Dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy – nie wolno ich zapuszczać! Trzeba pamiętać, że podczas zabiegu włoski będą ulegały spaleniu. W związku z tym może dojść do poparzeń naskórka.

Przygotowana do zabiegu skóra powinna być umyta i sucha.

 • Skóra nie może być podrażniona – dlatego kilka dni przed zabiegiem należy stosować kremy nawilżające lub natłuszczające
 • Minimum 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać, stosować samoopalaczy i balsamów z substancjami samoopalającymi.
 • Trzeba uzbroić się w cierpliwość i minimum 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosków.
 • Tydzień przed zabiegiem nie można  stosować kremów depilujących.
 • Minimum tydzień przed zabiegiem należy zakończyć leczenie antybiotykami.
 • Należy zaprzestać picia herbatek odchudzających oraz ziół na bazie dziurawca i nagietka.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy przede wszystkim postępować zgodnie z zaleceniami kosmetyczki. Należy pamiętać o stosowaniu preparatu z wysokimi filtrami słonecznymi (minimalne SPF 30), unikaniu bezpośredniej ekspozycji na słońce przynajmniej przez trzy miesiące od ostatniego zabiegu.

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Większość pacjentów bezpośrednio po zabiegu wraca do normalnej aktywności. Jednak na obszarach objętych zabiegiem występuje zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu pierwszych kilku godzin.

Zaczerwienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może wtedy przybrać opalony, brązowawy odcień. Nasilenie i czas trwania takich reakcji zależy od indywidualnych właściwości regeneracyjnych skóry. Musisz wziąć pod uwagę, że po zabiegu będziesz potrzebować od jednego do kilku dni rekonwalescencji. Zazwyczaj po upływie około tygodnia koloryt i wygląd skóry powraca do normy.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: przyjmowanie w ostatnim półroczu retinoidów lub innych leków z tej grupy, skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów), świeża opalenizna, aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, skłonność do hiperpigmentacji i krwawień, a także ciąża i okres karmienia piersią.

Korzystając z technologii laserowych warto mieć na uwadze, żeby sprzęt, którym wykonywany jest zabieg posiadał certyfikaty bezpieczeństwa. Aby uniknąć powikłań i poparzeń należy korzystać z usług osób z odpowiednim przeszkoleniem. Podczas zabiegu należy chronić oczy, a po zabiegu stosować w pielęgnacji domowej kosmetyki z filtrami ochronnymi.

 

Czym jest i jakie efekty zapewnia?
Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Selectif Pro to pierwsze na świecie urządzenie do stałego usuwania owłosienia przy pomocy ultradźwięków. Jest to technologia ultradźwiękowa efektywna dla wszystkich kolorów włosów (nawet bardzo jasnych, siwych, rudych), a także dla wszystkich kolorów skóry. Opalona skóra nie jest przeciwwskazaniem.

Jakie efekty zapewnia zabieg Selectif Pro?

Selectif Pro umożliwia precyzyjne konturowanie brwi jak i bezbolesne usunięcie owłosienia z linii górnej wargi, podbródka, pachwiny lub pojedynczych włosów z  bikini oraz pach.

 • działa na wszystkie kolory włosów,
 • działa na wszystkie typy włosów - włączając słabe lub jasne włosy po terapii laserowej lub intensywnej terapii świetlnej,
 • działa na wszystkie karnacje skóry nie powodując odbarwień i plam,
 • przed zabiegiem, w trakcie oraz po zakończeniu można się opalać.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Skuteczność metody zależna jest od wcześniej stosowanych zabiegów.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby urządzenie zadziałało skutecznie, włos powinien mieć minimum 0,5 cm długości.

Jak działa Selectif Pro?

Zabieg Selectif Pro jest alternatywą dla lasera. Ultradźwięki kierowane są na małe powierzchnie ciała jak brwi, górna warga, czy pachy.

Jak wygląda zabieg?

Urządzenie Selectif Pro wyglądem przypomina obudowaną pęsetę, która łapie każdy włosek oddzielnie. Każdy włos usuwany jest pojedynczo. Nie odczuwa się przy tym żadnego bólu.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Zabieg nie wywołuje żadnych efektów ubocznych.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi każda sesja może trwać od 10 minut do 2 godzin.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu Selectif Pro?

Tak jak przy wszystkich zabiegach przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia piersią, nowotwór, rany. Procedury nie przeprowadza się również w przypadku podrażnienia oraz występowania chorób skórnych, bielactwa, łuszczycy i choroby nowotworowej.  Inne ewentualne przeciwwskazania są wykluczane podczas wywiadu poprzedzającego zabieg .

 

pdf

*Cennik obowiązuje od dnia 1 października 2016 r.