Instytut Estetyki Pierre Lupina

Instytut Estetyki Pierre Lupina

Estetyka ciała

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Popękane naczynka i pajączki to duży problem estetyczny. Idealnym rozwiązaniem na tego typu problemy jest laser diodowy MeDioStar NeXT.

To bezoperacyjna i bezbolesna metoda usuwania zmian naczyniowych oraz przebarwień dostępna tylko w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej w Polsce. Popękane naczynka oraz zmiany barwnikowe to problem estetyczny, ale również zagrożenie powstawania trudnych do usunięcia zmian zapalnych w skórze typu trądzik różowaty.

Jakie efekty zapewnia?

MeDioStar NeXT oferuje więcej niż tylko samą epilację, a jego uniwersalność i przyjazność dla użytkownika można wykorzystać także na innych polach zastosowań, takich jak usuwanie niebieskich pajączków żylnych na nogach i leczenie naczyniaków. Korzystne wyniki obserwuje się u coraz większej liczby pacjentów. Zabiegi są nieinwazyjne i nie wymagają znieczulenia. W przypadku typowych rozszerzonych naczyń kończyn dolnych, które są większe i znajdują się głębiej pod powierzchnią skóry w większości przypadków, lasery o długościach fal dla podczerwieni, takie jak laser diodowy MeDioStar NeXT– nadają się lepiej,  ponieważ emitowane przez nie światło lasera dociera głębiej.
Kolejnym istotnym czynnikiem jest większa średnica plamki (osiągana dzięki dużej mocy wyjściowej urządzenia MeDioStar), ponieważ promieniowanie laserowe dociera głębiej przy większej plamce przy identycznej fluencji.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

System monitorujący wewnątrz urządzenia laserowego reguluje poziom chłodzenia w taki sposób, aby temperatura skóry przez cały czas pozostawała niska, zapewniając niemal bezbolesny, delikatny zabieg, niezależnie od typu skóry.

Jak działa MeDioStar NeXT?

MedioStar NeXT to laser diodowy najnowszej generacji o długości fali 800 – 950 nm. Jest wszechstronnym urządzeniem medycznym, używanym zarówno przez dermatologów do leczenia głębiej położonych zmian naczyniowych, jak i przez kosmetologów do epilacji, fotoodmładzania oraz leczenia zmian trądzikowych.

Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie. W przypadku drobnych, pojedynczych zmian w 95% przypadków wystarczy tylko jeden zabieg, przy większej sieci czerwonych “pajączków” należy go 3 lub 4- krotnie powtórzyć.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

 Po zabiegu, w okresie od kilku do kilkunastu dni, naczynko zostaje wchłonięte dzięki naturalnym procesom organizmu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Nie ma żadnych wskazań.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Zabieg nie wywołuje żadnych efektów ubocznych.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi każda sesja może trwać od 10 minut do 30 minut.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu MeDioStarNeXT (w przypadku epilacji, fotoodmładzania, przebarwień,acne)?

Tak jak przy wszystkich zabiegach przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia piersią, nowotwór, rany. Procedury nie przeprowadza się również jeżeli występuje: choroba skóry, epilepsja, świeżo opalona skóra (należy wtedy odczekać 3 tygodnie), wypełniacze, terapia sterydowa, przyjmowanie preparatów złuszczających.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

REACTION to innowacyjne urządzenie służące do przeprowadzania zabiegów niechirurgicznego napinania, ujędrniania i konturowania skóry twarzy i ciała. Powstrzymuje efekty upływającego czasu i przeciwdziała skutkom starzenia się skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych.

Jakie efekty zapewnia zabieg wyszczuplający REACTION?

Zapewnia rezultaty w zakresie modelowania sylwetki i redukcji cellulitu, przywraca prawidłową cyrkulację krwi i limfy, przeciwdziała zatrzymywaniu wody i poprawia metabolizm komórkowy, powoduje również długotrwały efekt napięcia i poprawy jędrności skóry poprzez stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Przynosi doskonałe efekty w zakresie liftingu, poprawy elastyczności skóry oraz modelowania m.in owalu twarzy, ciała, ramion.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Zabieg wykonuje się w serii od 6 do 8 zabiegów - jego efekty utrzymują się przez kilka lat. Poprawę ujędrnienia skóry można zauważyć natychmiast po jego zakończeniu, natomiast pełny rezultat staje się widoczny do sześciu miesięcy po przeprowadzeniu procedury.

Jak działa REACTION?

REACTION jest oparty na opatentowanej technologii CORE™- Chanelling Optimised RF Energy – i polega na emisji bipolarnej energii fali radiowej o trzech różnych częstotliwościach. Wykorzystuje opatentowaną technologię wysokich częstotliwości fal radiowych do bezpiecznego nagrzewania głębszych partii skóry i stymulowania włókien kolagenowych. Podrażnienie tkanki podskórnej rozpoczyna proces produkcji nowego kolagenu, który pod wpływem ciepła zostaje uszkodzony i jednocześnie zmotywowany do odbudowania swoich struktur. Dzięki temu skóra jest naturalnie odrodzona i odzyskuje młody wygląd.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadza terapeuta za pomocą przykładania specjalnej głowicy, modeluje obszar poddawany liftingowi. Energia radiowa emitowana jest w krótkich, szybkich impulsach o zróżnicowanym poziomie, co pozwala odpowiednio nagrzać tkankę przy zachowaniu poziomu ciepła dobrze tolerowanego przez pacjenta.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa od 30 min do godziny.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Podczas zabiegu można odczuwać niewielki ból, który jednak zawsze znajduje się w granicach tolerancji osoby poddawanej procedurze. Poziom odczuwalności jest cały czas kontrolowany przez terapeutę, co zapewnia możliwie największy komfort zabiegu. Dodatkowo, głowica emituje łagodzące wibracje, które skutecznie zmniejszają uczucie związane z bólem.

Jak postępować po zabiegu?

REACTION tzw. zabieg lunchowy - po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra może być jedynie lekko zaróżowiona i delikatniejsza w dotyku.

Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?

Po zabiegu zaleca się wykonać mezoterapię - rozpoczęty przez urządzenie proces naprawczy skóry potrzebuje "budulca", który zapewnia wprowadzany odżywczy koktajl. Proponujemy przeprowadzenie 3 zabiegów mezoterapii na przestrzeni 3 miesięcy (pierwszy po 2 tygodniach od zabiegu REACTION ).

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Jedynie w niewielkiej liczbie przypadków mogą pojawić się opuchnięcia czy zaczerwienienia wokół obszaru zabiegowego, jednak zawsze zanikają one w ciągu kilku dni. Bezpieczeństwo zabiegu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Ciąża, choroby nowotworowe, elektroniczne/metalowe implanty, rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne, pacjenci stosujący niesterydowe leki przeciwzapalne lub sterydy, znaczna nadwaga lub skacząca waga.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?
Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Cavi Jet Pro wykorzystuje najnowsze rozwiązania w medycynie estetycznej, a mianowicie technologię LICU (Low Intensity Cavitation Ultrasound) do nieinwazyjnego eliminacji niepożądanych złogów tłuszczu i cellulitu. Zabiegi są nieinwazyjne, a zastosowanie kawitacji pozwala na bardziej bezpieczny i komfortowy zabieg oraz niezwykłą skuteczność kompleksowych zabiegów modelowania sylwetki, czy redukcji cellulitu.

Czym są ultradźwięki i dlaczego znajdują zastosowanie w medycynie estetycznej?

Ultradźwięki to niesłyszalne przez człowieka fale akustyczne, które wykorzystuje się w terapiach estetycznych ze względu na ich możliwość fizycznego oddziaływania na skórę i tkankę podskórną. Mikrodrgania wyzwalane przez stosowane podczas zabiegu urządzenie wpływają na ich kondycję i wygląd. Zabieg antycellulitowy z wykorzystaniem ultradźwięków stymuluje układ krwionośny i pobudza system limfatyczny. Poprawie ulega również unaczynienie i dotlenienie komórek.

W jaki sposób ultradźwięki poprawiają kondycję skóry?

Usuwanie cellulitu oraz likwidacja tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków polega na wprawianiu komórek tłuszczowych w drgania.  Pod wpływem energii mechanicznej komórki te zostają rozbite, a dzięki naturalnym procesom metabolicznym są wydalane z organizmu. Dodatkowo za sprawą tej technologii przyspieszone zostaje krążenie oraz aktywowany mikromasaż tkanek, co przyczynia się do szybszego  uwalniania ciała od problemu skórki pomarańczowej. Ultradźwięki zapewniają również efekt termiczny (w tkankach następuje zamiana  energii w ciepło), dzięki czemu działają znieczulająco, relaksują skórę i ujędrniają ją.

Na jakie obszary ciała można stosować ultradźwięki?

Zabieg można stosować na udach, pośladkach, ramionach oraz brzuchu.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Zabieg z zastosowaniem ultradźwięków jest nieinwazyjny, bezbolesny i może być wykonywany także na skórze wrażliwej.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa 40 minut.

Jak postępować po zabiegu?

Kompleksowa terapia uwzględnia wykonanie masażu manualnego po przeprowadzonej procedurze z wykorzystaniem ultradźwięków. Przyspiesza on rozkład komórek tłuszczowych i usunięcie ich z organizmu.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Ultradźwięki skutecznie likwidują skupiska komórek tłuszczowych, które przyczyniają się do powstawania cellulitu. Wygładzają skórę, usuwają zwiotczenia i poprawiają jej wygląd. Ułatwiają modelowanie sylwetki.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Choroba nowotworowa, stany zapalne, choroby żylne, rozrusznik serca.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

DXtwin to innowacyjny, opatentowany koncept francuskiej firmy Starvac. Jest to sprzęt nowej generacji w technologii masażu Palpate & Roll (dotykoworolującym). Opierając się na ponad 40-to letnim doświadczeniu w dziedzinie pielęgnacji zdrowia i urody.

Jakie efekty zapewnia zabieg DXtwin?

To wyjątkowo skuteczne rozwiązanie zostało stworzone, by walczyć z cellulitem i nagromadzoną tkanką tłuszczową. Innowacyjna technologia oparta na sprawdzonej i efektywnej metodzie masażu podciśnieniowego redukuje tkankę tłuszczową, usprawnia cyrkulację krwi i limfy, a w efekcie ułatwia eliminację toksyn i odblokowanie tkanki podskórnej. DXtwin wspomaga także lipolizę – rozpuszczanie komórek tłuszczowych prowadzące do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i zmniejszenia stopnia zwłóknienia tkanki łącznej. Oprócz tego, aparat ma działanie drenujące, tym samym pomaga usuwać toksyny i zastoiny, przyczyniając się do przywrócenia prawidłowego krążenia płynów w organizmie (jest to szczególnie zauważalne przy zabiegu “lekkie nogi”) oraz stymuluje fibroblasty, wpływając na radykalną odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych powodując wygładzenie skóry i poprawę jej napięcia. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w specjalny zestaw końcówek przeznaczonych do redukcji rozstępów.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekty zabiegu utrzymują się w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta i właściwości jego skóry.

Jak działa DXtwin?

DXtwin to innowacyjny, opatentowany koncept francuskiej firmy Starvac. Jest to sprzęt nowej generacji w technologii masażu Palpate & Roll ( dotykoworolującym). Masażu podciśnieniowy ujędrnia, niweluje zmarszczki oraz inne niedoskonałości skóry.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadza specjalista kosmetolog., który za pomocą głowicy ujędrniającej  wykonuje nieinwazyjny masaż liftingujący.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa od 30 min do godziny.

Jak postępować po zabiegu?

DXtwin tzw. zabieg lunchowy - po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra może być jedynie lekko zaróżowiona i delikatniejsza w dotyku.

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Bezpieczeństwo zabiegu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Do tej pory przeprowadzonych zostało na świecie kilkaset tysięcy procedur z zastosowaniem urządzenia, a odsetek przypadków w których pojawiły się efekty uboczne jest mniejszy niż pół procent.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Ciąża, choroby nowotworowe, elektroniczne/metalowe implanty, rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne, pacjenci stosujący niesterydowe leki przeciwzapalne lub sterydy, znaczna nadwaga lub skacząca waga.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?
Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Infusion to zabieg mezoterapii bezigłowej z wykorzystaniem technologii IONWAVE™, która pozwala na przenikanie impulsu przez barierę ochronną warstwy rogowej naskórka, dostarczając jony preparatów bez konieczności nakłuwania skóry. Dzięki Infusion substancje aktywne zostają bezpośrednio przeniesione na głębokość niezbędną dla danej procedury zabiegowej. To nowoczesne, nieinwazyjne i skuteczne rozwiązanie estetyczne wykorzystywane w walce z różnymi niedoskonałościami skóry.

Jakie efekty zapewnia zabieg Infusion?

Technologia jest wykorzystywana w zabiegach terapiach przywracających skórze jędrność, kuracjach regenerujących, nawilżających i odmładzających.

Jak działa Infusion?

W czasie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a także nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień, drgania mięśni czy stanów zapalnych. Jest to metoda całkowicie bezinwazyjna i niewymagająca zastosowania żelu przewodzącego. Transportowane substancje mogą mieć postać jonowaną, niejonowaną i lipidową - każda o dowolnej wielkości molekularnej.

Ampułki Infusion są:

  • Sterylne, hipoalergiczne, niepowodujące podrażnień,
  • Zaawansowana formuła umożliwia działanie na wszelkie niedoskonałościami skóry twarzy i ciała,
  • Unikalne mieszanki serum, protein i składników aktywnych,
  • Idealne uzupełnienie innych kuracji pielęgnacyjnych w celu optymalizacji efektów zabiegowych.

Jak wygląda zabieg?

Fale radiowe pozwalają substancjom aktywnym łatwo przeniknąć przez barierę wierzchniej warstwy naskórka, zwiększają również przepuszczalność błon komórkowych. Dzięki temu mikroelementy dostarczane zmienionemu obszarowi skóry mogą łatwo i szybko przeniknąć w głąb komórek, aby rozpocząć leczenie u jej podstaw. Emitowane przez urządzenie impulsy elektromagnetyczne wywołują zjawisko elektroporacji, czyli otwarcia nowych kanałów, przez które składniki aktywne mogą zostać wprowadzone do komórki. Proces ten następuje na zasadzie "on-off", czyli w tym samym czasie ma miejsce aktywacja i zamknięcie dostępu do wnętrza komórek, dzięki czemu po zabiegu odzyskują one swoje właściwości.

Jak długo trwa zabieg?

Długość zabiegu zależy od obszaru skóry, do którego dostarczane są substancje aktywne.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Zabieg jest nieinwazyjny i zupełnie bezbolesny, nie towarzyszy mu poczucie dyskomfortu. Proces przenikania jest odczuwany w postaci delikatnego mrowienia.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Infusion nie powinien być wykonywane u kobiety w ciąży, a także osoby z rozrusznikiem serca, (lub innego rodzaju implantami w okolicy poddawanej zabiegowi), cierpiące na epilepsję i borykające się chroniczną lub aktywną chorobą skóry jak np.: egzema, łuszczyca, wrzody i wysypki.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Pristine przeznaczona jest do zabiegów kosmetycznej mikrodermabrazji oraz medycznej abrazji za pomocą specjalnych, opcjonalnych głowic. Usuwa martwe komórki, jednocześnie stymuluje rozwój nowych komórek oraz produkcję kolagenu i elastyny. Kuracja jest przeznaczona do wszystkich typów skóry i na każdą część ciała, w tym m.in. dłonie, ramiona, piersi, czy brzuch.

Jakie efekty zapewnia zabieg Pristine?

Usunięcie powierzchniowych warstw skóry powoduje jej odświeżenie i oczyszczenie, otwarcie zatkanych ujść gruczołów łojowych i potowych, usunięcie zlokalizowanych powierzchownie przebarwień. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu.

Zabieg pobudza również produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki (skóra ulega nieustannej odnowie, a ten zabieg ją bardzo przyśpiesza). Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i redukuje lub całkowicie eliminuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia. Poprawia się mikrokrążenie krwi i przepływ limfy, przyspiesza usuwanie toksyn z głębszych warstw skóry.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Już jeden zabieg wystarcza, by zauważyć wyraźnie odmienioną skórę! Średnio w serii wykonuje się 5 zabiegów. Pierwsze trzy co 7-10 dni, następnie zabiegi co dwa tygodnie. Okresy między zabiegami mogą być dłuższe, nawet do 4 tygodni, jednak zaleca się wykonanie serii w określonych odstępach dla lepszego efektu.

Jak działa Pristine?

Zabieg polega na napylaniu na powierzchnię skóry środka ścierającego, a następnie jego odsysaniu. Odessany zostaje również zrogowaciały naskórek. Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry.

Jak wygląda zabieg?

Substancją pracującą jest diament. Materiał ten nie pozostaje w skórze, jest natychmiast odsysany, nie ma zatem żadnego wpływu na skórę, nie wywołuje reakcji zapalnych, ani uczuleń. Jedyne znaczenie ma prawidłowość wykonania zabiegu oraz zastosowanie odpowiednich parametrów ciśnień i dostosowanie tych parametrów do cech skóry pacjenta.

Jak postępować po zabiegu?

  • unikanie opalania i kąpieli w basenie przez pierwsze 2 dni po zabiegu,
  • picie dużej ilości – 1,5-2 l wody mineralnej dziennie (dodatkowo uelastycznia skórę),
  • pacjenci z przebarwieniami w przerwie między kolejnymi zabiegami powinni używać preparatów zawierających hydrochinon w stężeniu co najmniej 2%,
  • preparaty wybielające powinny być nakładane 24 godziny po zabiegu mikrodermabrazji 2 razy dziennie,
  • na dzień zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym w okresie narażenia na słońce o faktorze co najmniej 50.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Zakażenia wirusowe i bakteryjne i grzybicze skóry, trądzik krostkowy, ropowiczy, trądzik różowaty, skóra powiek, przeczosy, nadżerki, nowotwory skóry i znamiona barwnikowe, rozległe naczyniaki jamiste, leczenie trądziku Roaccutanem, o ile nie minęło więcej niż 3 miesiące, skłonność do powstawania bliznowców, zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?
Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Zabiegi światłem IPL Trios wykorzystują innowacyjną technologię frakcjonowania skóry. Zabieg jest oparty na nowoczesnej technice IPL, dzięki czemu skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, co sprawia, że skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone ujścia mieszków włosowych i wygładzają zmarszczki. Trios może być stosowany na całym ciele.

Jakie efekty zapewnia zabieg Trios?

Rozstępy to blizny, które tworzą się w skórze właściwej. Ich powstawanie związane jest z fibroblastami. Są to komórki produkujące w skórze elastynę oraz kolagen – to właśnie dzięki nim skóra jest napięta i jędrna. Wraz ze wzrostem i rozrostem masy ciała skóra pęka i właśnie te pęknięcia nazywamy rozstępami. Leczenie rozstępów polega przede wszystkim na ich rozjaśnieniu i wygładzeniu. Najlepsze efekty uzyskuje się przy świeżych rozstępach, czyli możliwie najwcześniej od wystąpienia zmian.

Jak działa Trios?

Wiązki Światła IPL docierają poniżej powierzchni naskórka usuwając stare, uszkodzone komórki.  Odpowiednio dobrana energia lasera doprowadza do odparowania pewnej ilości tkanki blizny. Energia lasera także podgrzewa rozstępy, aby doszło do ich ponownego modelowania. Dodatkowo, wyrównuje kolorystykę rozstępów.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Zmiany naskórka i włókien kolagenowych są trwałe.  Po wykonaniu serii zabiegów poprawia się napięcie i jędrność skóry.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe kremem EMLA. Następnie na obszar objęty zabiegiem kierowany jest strumień zimnego powietrza. Następnie przy pomocy ruchomej głowicy lasera, ustawionego na odpowiednie parametry (uwzględniające stan skóry pacjenta oraz typ zmian), kosmetolog operuje wiązką, która przenika w głąb skóry usuwając zmiany skórne.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi każda sesja może trwać od 10 do 45 minut.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Aby zminimalizować dyskomfort pacjenta, przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający EMLA. Dodatkowo wykorzystuje się strumień zimnego powietrza. Podczas zabiegu odczuwać będziesz delikatne kłucie.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy przede wszystkim postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy pamiętać o stosowaniu preparatu z wysokimi filtrami słonecznymi (minimalne SPF 30), unikaniu bezpośredniej ekspozycji na słońce przynajmniej przez trzy miesiące od ostatniego zabiegu.

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Większość pacjentów bezpośrednio po zabiegu wraca do normalnej aktywności. Jednak na obszarach objętych zabiegiem występuje zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu pierwszych kilku godzin.

Zaczerwienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może wtedy przybrać opalony, brązowawy odcień. Nasilenie i czas trwania takich reakcji zależy od indywidualnych właściwości regeneracyjnych skóry. Musisz wziąć pod uwagę, że po zabiegu będziesz potrzebować od jednego do kilku dni rekonwalescencji.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: przyjmowanie w ostatnim półroczu retinoidów lub innych leków z tej grupy, skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów), świeża opalenizna, aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, skłonność do hiperpigmentacji i krwawień, a także ciąża i okres karmienia piersią.

 

pdf

*Cennik obowiązuje od dnia 1 października 2016 r.