Instytut Estetyki Pierre Lupina

Instytut Estetyki Pierre Lupina

Urządzenia i usługi Estetyka twarzy

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

MeDioStar NeXT to najnowszy laser diodowy, charakteryzujący się wysoką mocą przeznaczony do stosowania w zabiegach trwałego usuwania owłosienia, fotoodmładzania i zamykania głęboko położonych naczyń.

Jakie efekty zapewnia zabieg fotoodmładzania?

Dermatolodzy coraz częściej spotykają się z życzeniem przywrócenia jasnego i młodego wyglądu skóry, praktycznie w każdej części świata. Nie ma prostszego rozwiązania niż MeDioStar NeXT: rozmiar plamki świetlnej w tym urządzeniu gwarantuje całkowicie skuteczne leczenie wszystkich typów skóry. Zintegrowany system chłodzenia skóry i jednolitość plamki ograniczają działania niepożądane do minimum i zapewniają minimalny “down time”. Chociaż poprawę wyglądu obserwuje się już od pierwszych zabiegów to pełny rezultat kuracji uzyskany jest po zakończeniu serii.

Wskazaniami do fotoodmładzania są:

 • redukcja zmarszczek,
 • zmniejszenie porów,
 • poprawa struktury skóry,
 • rozjaśnienie skóry,
 • zmniejszenie przebarwień,
 • poprawa struktury – zagęszczenie i ujędrnienie skóry.

Jakie efekty zapewnia zabieg usuwania zmian trądzikowych?

Skazy i niedoskonałości skóry często są przyczyną dyskomfortu psychologicznego i psychosomatycznego, a w przypadku trądziku odwróconego mogą stanowić poważny problem. Laser MeDioStar NeXT stanowi niezbędną pomoc w usuwaniu zmian skórnych podczas szybkich i bezbolesnych zabiegów, bez konieczności stosowania środka znieczulającego. Już po pierwszym zabiegu następuje poprawa struktury skóry i zmniejszenie stanów zapalnych.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Zabiegi są całkowicie bezbolesne. Mogą być stosowane w każdym wieku, również u osób młodych z pierwszymi oznakami posłonecznego starzenia się skóry. Zabieg jest nieinwazyjny.

Jak działa MeDioStar NeXT?

MedioStar NeXT to laser diodowy najnowszej generacji o długości fali 800 – 950 nm. Jest wszechstronnym urządzeniem medycznym, używanym zarówno przez dermatologów do leczenia głębiej położonych zmian naczyniowych, jak i przez kosmetologów do epilacji, fotoodmładzania oraz leczenia zmian trądzikowych.

Jak przygotować się do zabiegu (w przypadku zamykania naczynek, footodmładzania, acne)?

Nie ma żadnych wskazań.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Zabieg nie wywołuje żadnych efektów ubocznych.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi każda sesja może trwać od 10 minut do 30 minut.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu MeDioStarNeXT (w przypadku epilacji, fotoodmładzania, przebarwień,acne)?

Tak jak przy wszystkich zabiegach przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia piersią, nowotwór, rany. Procedury nie przeprowadza się również jeżeli występują: choroba skóry, epilepsja, świeżo opalona skóra (należy wtedy odczekać 3 tygodnie), wypełniacze, terapia sterydowa, przyjmowanie preparatów złuszczających.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

REACTION to innowacyjne urządzenie służące do przeprowadzania zabiegów niechirurgicznego napinania, ujędrniania i konturowania skóry twarzy i ciała. Powstrzymuje efekty upływającego czasu i przeciwdziała skutkom starzenia się skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych.

Jakie efekty zapewnia zabieg REACTION na twarz?

Zapewnia głęboki lifting skóry twarzy i szyi. Usuwa obwisłości, zmarszczki i bruzdy, wygładza i napina, zmiękcza rysy i linie wokół ust, oczu oraz na czole. Zabieg służy podkreśleniu owalu twarzy i przywróceniu wyraźnych konturów wzdłuż linii żuchwy i pod brodą, a także podniesieniu opadniętych z wiekiem policzków i podbródka. Likwiduje również zwiotczenie skóry szyi regenerując i poprawiając jej strukturę.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Zabieg wykonuje się w serii od 6 do 8 zabiegów- jego efekty utrzymują się przez kilka lat. Poprawę ujędrnienia skóry można zauważyć natychmiast po jego zakończeniu, natomiast pełny rezultat staje się widoczny do sześciu miesięcy po przeprowadzeniu procedury.

Jak działa REACTION?

REACTION jest oparty na opatentowanej technologii CORE™- Chanelling Optimised RF Energy – i polega na emisji bipolarnej energii fali radiowej o trzech różnych częstotliwościach. Wykorzystuje opatentowaną technologię wysokich częstotliwości fal radiowych do bezpiecznego nagrzewania głębszych partii skóry i stymulowania włókien kolagenowych. Podrażnienie tkanki podskórnej rozpoczyna proces produkcji nowego kolagenu, który pod wpływem ciepła zostaje uszkodzony i jednocześnie zmotywowany do odbudowania swoich struktur. Dzięki temu skóra jest naturalnie odrodzona i odzyskuje młody wygląd.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadza terapeuta za pomocą przykładania specjalnej głowicy modelując poddawany obszar. Energia radiowa emitowana jest w krótkich, szybkich impulsach o zróżnicowanym poziomie, co pozwala odpowiednio nagrzać tkankę przy zachowaniu poziomu ciepła dobrze tolerowanego przez pacjenta.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa od 30 min do godziny.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Podczas zabiegu można odczuwać niewielki ból, który jednak zawsze znajduje się granicach tolerancji osoby poddawanej procedurze. Poziom odczuwalności jest cały czas kontrolowany przez lekarza,co zapewnia możliwie największy komfort zabiegu. Dodatkowo, głowica emituje łagodzące wibracje, które skutecznie zmniejszają uczucie związane z bólem.

Jak postępować po zabiegu?

REACTION tzw. zabieg lunchowy - po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra może być jedynie lekko zaróżowiona i delikatniejsza w dotyku.

Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?

Po zabiegu zaleca się wykonać mezoterapię - rozpoczęty przez urządzenie proces naprawczy skóry potrzebuje "budulca", który zapewnia wprowadzany odżywczy koktajl. Proponujemy przeprowadzenie 3 zabiegów mezoterapii na przestrzeni 3 miesięcy (pierwszy po 2 tygodniach od zabiegu REACTION ).

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Jedynie w niewielkiej liczbie przypadków mogą pojawić się opuchnięcia czy zaczerwienienia wokół obszaru zabiegowego, jednak zawsze zanikają one w ciągu kilku dni. Bezpieczeństwo zabiegu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Ciąża, choroby nowotworowe, elektroniczne/metalowe implanty, rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne, pacjenci stosujący niesterydowe leki przeciwzapalne lub sterydy, znaczna nadwaga lub skacząca waga.

 

Czym jest i jakie efekty zapewnia?
Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

DXtwin to urządzenie służące do przeprowadzania zabiegów niechirurgicznego napinania, ujędrniania i konturowania skóry twarzy i ciała. Powstrzymuje efekty upływającego czasu i przeciwdziała skutkom starzenia się skóry poprzez pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych. Został stworzony na bazie 40-letnich doświadczeń w dziedzinie pielęgnacji zdrowia i urody francuskiej firmy STARVAC GROUP. Działanie oparte jest o technologię masażu Palpate&Roll.

Jakie efekty zapewnia zabieg DXtwin na twarz?

DXtwin zapewnia głęboki lifting skóry twarzy i szyi. Rewolucyjnie wpływa na jędrność i zwartość skóry twarzy oraz szyi. Stymulacja włókna prowadzi do wygładzenia skóry i poprawy jej napięcia. Zabieg stopniowo redukuje cienie wokół oczu, a pod wpływem ostatniego etapu zabiegu – drenażu – głębsze warstwy skóry twarzy zostają oczyszczone z toksyn. Zabieg służy podkreśleniu owalu twarzy i przywróceniu wyraźnych konturów wzdłuż linii żuchwy i pod brodą, a także podniesieniu opadniętych z wiekiem policzków i podbródka. Likwiduje również zwiotczenie skóry szyi regenerując i poprawiając jej strukturę.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekty zabiegu utrzymują się w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta i właściwości jego skóry.

Jak działa DXtwin?

DXtwin to innowacyjny, opatentowany koncept francuskiej firmy Starvac. Jest to sprzęt nowej generacji w technologii masażu Palpate & Roll ( dotykoworolującym). Masażu podciśnieniowy ujędrnia, niweluje zmarszczki oraz inne niedoskonałości skóry.

Wskazania:

 • Zmarszczki – Zabiegi przeciw starzeniu. Specjalne zabiegi na zmarszczki głębokie i płytkie.
 • Ujędrnianie – Zabiegi relaksacyjne na twarz. Lifting i ujędrnianie.
 • Drenaż twarzy – Drenaż limfatyczny całej twarzy.
 • Zabiegi na całą twarz – Kompletne zabiegi przeciw starzeniu, stymulujące i drenujące.
 • Blizny – Blizny wszelkiego pochodzenia, pourazowe, pooperacyjne.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadza specjalista kosmetolog., który za pomocą głowicy ujędrniającej  wykonuje nieinwazyjny masaż liftingujący.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa od 30 min do godziny.

Jak postępować po zabiegu?

DXtwin tzw. zabieg lunchowy - po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra może być jedynie lekko zaróżowiona i delikatniejsza w dotyku.

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Bezpieczeństwo zabiegu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Do tej pory przeprowadzonych zostało na świecie kilkaset tysięcy procedur z zastosowaniem urządzenia, a odsetek przypadków, w których pojawiły się efekty uboczne jest mniejszy niż pół procent.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Ciąża, choroby nowotworowe, elektroniczne/metalowe implanty, rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne, pacjenci stosujący niesterydowe leki przeciwzapalne lub sterydy, znaczna nadwaga lub skacząca waga.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Infusion to zabieg mezoterapii bezigłowej z wykorzystaniem technologii IONWAVE™, która pozwala na przenikanie impulsu przez barierę ochronną warstwy rogowej naskórka, dostarczając jony preparatów bez konieczności nakłuwania skóry. Dzięki Infusion substancje aktywne zostają bezpośrednio przeniesione na głębokość niezbędną dla danej procedury zabiegowej. To nowoczesne, nieinwazyjne i skuteczne rozwiązanie estetyczne wykorzystywane w walce z różnymi niedoskonałościami skóry.

Jakie efekty zapewnia zabieg Infusion na twarz?

Infusion zapewnia regenerację skóry na poziomie komórkowym. Za sprawą bezpośredniego dotarcia z lekiem do źródła problemu estetycznego, metoda zapewnia skuteczne rezultaty w likwidowaniu niedoskonałości skóry. Redukuje cellulit, likwiduje zwiotczenia oraz zmarszczki, odmładza i widocznie poprawia jej wygląd. Aby kuracja była skuteczna należy wykonać od 6 do 10 zabiegów, raz w tygodniu.

Jak działa Infusion?

W czasie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a także nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień, drgania mięśni czy stanów zapalnych. Jest to metoda całkowicie bezinwazyjna i niewymagająca zastosowania żelu przewodzącego. Transportowane substancje mogą mieć postać jonowaną, niejonowaną i lipidową - każda o dowolnej wielkości molekularnej.

Ampułki Infusion są:

 • Sterylne, hipoalergiczne, niepowodujące podrażnień.
 • Zaawansowana formuła umożliwia działanie na wszelkie niedoskonałości skóry twarzy i ciała.
 • Unikalne mieszanki serum, protein i składników aktywnych.
 • Idealne uzupełnienie innych kuracji pielęgnacyjnych w celu optymalizacji efektów zabiegowych.

Jak wygląda zabieg?

Fale radiowe pozwalają substancjom aktywnym łatwo przeniknąć przez barierę wierzchniej warstwy naskórka, zwiększają również przepuszczalność błon komórkowych. Dzięki temu mikroelementy dostarczane zmienionemu obszarowi skóry mogą łatwo i szybko przeniknąć w głąb komórek, aby rozpocząć leczenie u jej podstaw. Emitowane przez urządzenie impulsy elektromagnetyczne wywołują zjawisko elektroporacji, czyli otwarcia nowych kanałów, przez które składniki aktywne mogą zostać wprowadzone do komórki. Proces ten następuje na zasadzie "on-off", czyli w tym samym czasie ma miejsce aktywacja i zamknięcie dostępu do wnętrza komórek, dzięki czemu po zabiegu odzyskują one swoje właściwości.

Jak długo trwa zabieg?

Długość zabiegu zależy od obszaru skóry, do którego dostarczane są substancje aktywne.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Zabieg jest nieinwazyjny i zupełnie bezbolesny, nie towarzyszy mu poczucie dyskomfortu. Proces przenikania jest odczuwany w postaci delikatnego mrowienia.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Infusion nie powinien być wykonywane u kobiety w ciąży, a także osoby z rozrusznikiem serca, (lub innego rodzaju implantami w okolicy poddawanej zabiegowi), cierpiące na epilepsję i borykające się chroniczną lub aktywną chorobą skóry jak np.: egzema, łuszczyca, wrzody i wysypki.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?
Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

L300 to innowacyjna technologia odnowy skóry wykorzystująca szereg różnorodnych technologii dla spektakularnej poprawy jej kondycji. Tajemnica skuteczności zabiegu L300 tkwi w połączeniu kilku innowacyjnych metod estetycznych w jednym nieinwazyjnym urządzeniu. L300 łączy w sobie detoksykację, peeling kawitacyjny, sonoforezę, tonizację i laser miękki, dzięki czemu zapewnia widoczny efekt  liftingujący natychmiast po zabiegu.

Jakie efekty zapewnia zabieg L300 na twarz?

L300 umożliwia stymulację metabolizmu komórkowego i systemu odpornościowego, redukuje zaczerwienienia i rozszerzone naczynka, przywraca prawidłowe krążenie i zmniejsza obrzęki. Pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, wygładza  zmarszczki i poprawia stan napięcia i jędrności skóry. Poprzez zwiększenie zdolności magazynowania wody przyczynia się do poprawy nawilżenia i dotlenienia skóry. Rozjaśnia również plamy starcze i przebarwienia, leczy problemy skórne w postaci trądziku, oczyszcza i odświeża skórę. Działając detoksyfikacyjnie i antywolnorodnikowo, usuwa oznaki zmęczenia i spowalnia proces starzenia.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Już po pierwszej sesji zabiegowej skóra zostaje widocznie zregenerowana. Zmarszczki i linie mimiczne są skutecznie leczone i bardzo szybko ulegają wygładzeniu, skóra staje się miękka, gładka i młodsza. Progresywne, stałe doskonalenie będzie widoczne w następnych sesjach przez cały czas trwania cyklu leczenia. W efekcie terapii, skóra będzie oczyszczona, cykl wymiany naskórkowej zrównoważony, owal twarzy będzie podniesiony, zmarszczki i linie mimiczne ulegną widocznemu spłyceniu.

Jak działa L300?

Detoksykacja (faza I) - umożliwia usunięcie złogów, odprowadzenie toksyn i przygotowuje skórę na przyjęcie składników aktywnych zawartych w preparatach. Dzięki przywróceniu prawidłowej cyrkulacji krwi i limfy przyczynia się do redukcji obrzęków i opuchlizn sprawiając, że skóra jest dobrze ukrwiona, dotleniona i wygląda na wypoczętą.

Peeling kawitacyjny (faza II) - działanie fali ultradźwiękowej przyczynia się do oczyszczenia powierzchni skóry z martwych komórek i zanieczyszczeń, odblokowuje pory i zwiększa zdolność skóry do przyswajania substancji odżywczych.

Wprowadzanie aktywnych składników (faza III) - głowice do wibracyjnej elektroterapii komórkowej generują prąd biologiczny imitujący naturalne bioprądy występujące w organizmie. Za ich pośrednictwem wprowadzane są składniki aktywne wykazujące właściwości silnie napinające i uelastyczniające. Zmarszczki zostają wyraźnie wygładzone, a skóra jest napięta i jędrna.

Laseroterapia (faza IV) - wiązka lasera biostymulującego o długości 650 nm przenika przez warstwę hydrolipidową i koncentruje swoje działanie na głębokich warstwach skóry, przywracając jej jędrność i zmniejszając oznaki upływu czasu.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie wiążę się z odczuwaniem żadnego dyskomfortu - jest bardzo przyjemny oraz relaksujący.

Jak postępować po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona. Stan ten trwa zwykle kilka godzin, a uczucie lekkiej nadwrażliwości skóry może trwać do dwóch dni po zabiegu.

Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?

W celu ochrony, uspokojenia, normalizacji i zrównoważenia skóry, terapeuta zaleci stosowanie odpowiednich kosmeceutyków mających na celu uzupełnienie i wzmocnienie efektów w synergii z aparaturą.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Nowa koncepcja zabiegów mezoterapii mikroigłowej, to wyjątkowo skuteczne zabiegi kompleksowej regeneracji skóry. Meso Re-Vital Concept– umożliwia wprowadzanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry – dokładnie tam gdzie ich działanie jest najbardziej efektywne. Dzięki temu substancje aktywne bardzo intensywnie stymulują metabolizm komórkowy i wymuszają procesy regeneracyjne. Dodatkowo mechaniczna mikroperforacja naskórka, pobudza receptory skóry oraz stymuluje lepsze krążenie.

Jakie efekty zapewnia zabieg mezoterapii mikroigłowej?

W zależności od koncepcji zabiegowej zabieg zapewnia: efekt odmłodzenia, efekt odświeżenia, efekt regeneracji.

Jak wygląda zabieg?

Jednym z największych problemów współczesnej kosmetologii, jest przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Jedynymi skutecznymi sposobami przeniknięcia przez warstwę naskórka jest wstrzyknięcie lub perforacja naskórka. Metoda Meso Re-Vital wykorzystuje bezbolesną technikę mikronakłuć naskórka. W rezultacie struktura naskórka nie stanowi bariery. Substancje aktywne przenikają przez naskórek i rozprzestrzeniają się w skórze właściwej.

Koncepcje zabiegowe:

Efekt odmłodzenia

Spłyca i wygładza zmarszczki mimiczne twarzy, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Kuracja zawiera dwa kluczowe składniki:

Kwas hialuronowy to związek, który doskonale wiąże wodę w naskórku, dzięki czemu redukuje zmarszczki. W skórze ludzkiej jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka starzeje się, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki.

Peptydy, podobnie jak botox, nie blokują połączeń miedzy nerwem i mięśniem, który jest przez ten nerw nadzorowany. Dzięki temu nie zmienia się mimika twarzy. Peptydy pomagają walczyć z procesem starzenia (efekt liftingu). Poprawiają stan naskórka, wpływając na jego regenerację, odpowiednie nawilżenie i prawidłowe podziały komórkowe. Odpowiadają za prawidłową komunikację pomiędzy komórkami i przesyłanie impulsów, które regulują procesy utrzymujące skórę w zdrowym i młodym stanie.

Efekt odświeżenia

Idealny zabieg dla skóry dojrzałej. Bogaty kompleks składników odżywczych stymuluje bardzo intensywną regenerację skóry.

Kuracja zawiera:

Witaminy: Naturalne antyoksydanty. Witamina E wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, minimalizując proces starzenia pod wpływem czynników zewnętrznych. Chronią skórę i wspierają jej regenerację.

Aminokwasy: Posiadają doskonałą zdolność zatrzymywania wody w skórze. Stanowią naturalną ochronę przed wolnymi rodnikami.

Koenzym Q10: Chroni i pielęgnuje dojrzałą skórę, poprzez działanie antyoksydacyjne. Hamuje proces tworzenia się wolnych rodników oraz aktywuje metabolizm komórkowy.

Efekt regeneracji

Zabieg spa, chroniący i regenerujący skórę.Odżywia oraz w widoczny sposób rozjaśnia koloryt skóry.

Kuracja zawiera:
Wyciąg z korzenia ignamy (yams roots): Poprawia kondycję i niweluje efekt łuszczenia się suchej i wrażliwej skóry.

Wyciąg z soi: Wzmacnia naturalną odporność skóry. Posiada właściwości przeciwzapalne, oraz zapobiega wysuszaniu skóry. Rozjaśnia koloryt skóry.

Aminokwasy: Posiadają doskonałą zdolność zatrzymywania wody w skórze. Stanowią naturalną ochronę przed wolnymi rodnikami.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?
Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Pristine przeznaczona jest do zabiegów kosmetycznej mikrodermabrazji, ale także medycznej abrazji za pomocą specjalnych, opcjonalnych głowic. Usuwa martwe komórki i jednocześnie stymuluje rozwój nowych komórek oraz produkcję kolagenu i elastyny. Kuracja jest przeznaczona do wszystkich typów skóry i na każdą część ciała, w tym także szyję, twarz i dekolt.

Jakie efekty zapewnia zabieg Pristine na twarz?

Usunięcie powierzchniowych warstw skóry powoduje jej odświeżenie i oczyszczenie, otwarcie zatkanych ujść gruczołów łojowych i potowych, usunięcie zlokalizowanych powierzchownie przebarwień. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu.

Zabieg pobudza również produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki (skóra ulega nieustannej odnowie, a ten zabieg ją bardzo przyśpiesza). Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i redukuje lub całkowicie eliminuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia. Poprawia się mikrokrążenie krwi i przepływ limfy, przyspiesza usuwanie toksyn z głębszych warstw skóry.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Już jeden zabieg wystarcza, by zauważyć wyraźnie odmienioną skórę! Kolor skóry wyraźnie poprawia się, w dotyku staje się gładsza. Efekt ten zwiększa się po kolejnych zabiegach. Średnio w serii wykonuje się 5 zabiegów. Pierwsze trzy co 7-10 dni, następnie zabiegi co dwa tygodnie. Okresy między zabiegami mogą być dłuższe, nawet do 4 tygodni, jednak zaleca się wykonanie serii w określonych odstępach dla lepszego efektu. Im większa liczba zabiegów, tym lepszy efekt.

Jak działa Pristine?

Zabieg polega na napylaniu na powierzchnię skóry środka ścierającego, a następnie jego odsysaniu. Odessany zostaje również usunięty, zrogowaciały naskórek. Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu.

Jak wygląda zabieg?

Substancją pracującą jest diament. Materiał ten nie pozostaje w skórze, jest natychmiast odsysany, nie ma zatem żadnego wpływu na skórę, nie wywołuje reakcji zapalnych, ani uczuleń. Jedyne znaczenie ma prawidłowość wykonania zabiegu oraz zastosowanie odpowiednich parametrów ciśnień i dostosowanie tych parametrów do cech skóry pacjenta.

Jak postępować po zabiegu?

 • unikanie opalania i kąpieli w basenie przez pierwsze 2 dni po zabiegu,
 • picie dużej ilości wody – 1,5-2 l wody mineralnej dziennie (dodatkowo uelastycznia skórę),
 • pacjenci z przebarwieniami w przerwie między kolejnymi zabiegami powinni używać preparatów zawierających hydrochinon w stężeniu co najmniej 2%,
 • preparaty wybielające powinny być nakładane 24 godziny po zabiegu mikrodermabrazji 2 razy dziennie,
 • na dzień zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym w okresie narażenia na słońce o faktorze co najmniej 50.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Zakażenia wirusowe i bakteryjne i grzybicze skóry, trądzik krostkowy, ropowiczy, trądzik różowaty, skóra powiek, przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry), nowotwory skóry i znamiona barwnikowe, rozległe naczyniaki jamiste, leczenie trądziku Roaccutanem, o ile nie minęło więcej niż 3 miesiące, skłonność do powstawania bliznowców, zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy).

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

Zabiegi światłem IPL Trios wykorzystują innowacyjną technologię frakcjonowania skóry. Zabieg jest oparty na nowoczesnej technice IPL, dzięki czemu skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, co sprawia, że skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone ujścia mieszków włosowych i wygładzają zmarszczki. Jego działaniu można poddać twarz, szyję, dekolt, dłonie oraz każdy fragment ciała.

Jakie efekty zapewnia zabieg Trios?

Już po pierwszym zabiegu można zauważyć znaczący wzrost elastyczności skóry. Po wykonaniu serii zabiegów zmarszczki ulegają wyraźnej redukcji, poprawia się napięcie i jędrność skóry, zmniejszają się przebarwienia, a także trądzik.

Jak działa Trios?

Wiązki Światła IPL docierają poniżej powierzchni naskórka usuwając stare, uszkodzone komórki. Zabiegi odmładzające Trios pobudzają wewnętrzne, naturalne procesy regeneracyjne. Światło pulsacyjne stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, spłycając zmarszczki, a także widocznie redukuje zmiany naczyniowe i przebarwienia.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Zmiany naskórka i włókien kolagenowych są trwałe. Należy jednak pamiętać, że laser Trios "cofa wskazówki zegara", ale nie sprawia, że zegar się zatrzymuje.

W celu zapewnienia największej efektywności:

 • seria terapeutyczna powinna obejmować co najmniej 3-5 zabiegów (w zależności od objawów),
 • przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami powinny trwać ok. 2-3 tygodnie,
 • dla  podtrzymania efektu zabiegi można wykonywać w  miarę potrzeb, zaleca się jednak 6 miesięcy przerwy.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe kremem EMLA. Następnie na obszar objęty zabiegiem kierowany jest strumień zimnego powietrza. Przy pomocy ruchomej głowicy lasera, ustawionego na odpowiednie parametry, kosmetolog operuje wiązką, która przenika w głąb skóry usuwając zmiany skórne.

Jak długo trwa zabieg?

Sesja może trwać od 10 do 45 minut.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Aby zminimalizować dyskomfort pacjenta, przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający EMLA. Dodatkowo wykorzystuje się strumień zimnego powietrza. Podczas zabiegu odczuwać będziesz delikatne kłucie.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy przede wszystkim postępować zgodnie z zaleceniami Twojego terapeuty. Należy pamiętać o stosowaniu preparatu z wysokimi filtrami słonecznymi (minimalne SPF 30), unikaniu bezpośredniej ekspozycji na słońce przynajmniej przez trzy miesiące od ostatniego zabiegu.

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Większość pacjentów bezpośrednio po zabiegu wraca do normalnej aktywności. Jednak na obszarach objętych zabiegiem występuje zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu pierwszych kilku godzin.

Zaczerwienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może wtedy przybrać opalony, brązowawy odcień. Nasilenie i czas trwania takich reakcji zależy od indywidualnych właściwości regeneracyjnych skóry. Musisz wziąć pod uwagę, że po zabiegu będziesz potrzebować od jednego do kilku dni rekonwalescencji. Zazwyczaj po upływie około tygodnia koloryt i wygląd skóry powraca do normy.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: przyjmowanie w ostatnim półroczu retinoidów lub innych leków z tej grupy, skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów), świeża opalenizna, aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, skłonność do hiperpigmentacji i krwawień, a także ciąża i okres karmienia piersią.

Czym jest i jakie efekty zapewnia?

pdf

*Cennik obowiązuje od dnia 1 października 2016 r.