Czy epilacja jest bolesna? Obalamy mity

Która kobieta nie marzy o idealnie gładkich nogach, jakich nie powstydziłaby się supermodelka? Jednak regularna depilacja przypomina walkę z wiatrakami – ledwo się pozbywasz zbędnego owłosienia, a ono już uporczywie wraca. Chcesz usunąć włosy raz na zawsze i nie przejmować się więcej ich odrastaniem? Rozwiązanie stanowi epilacja laserowa, która trwale uszkadza mieszki włosowe.

Tylko co z bólem? Fora internetowe są wręcz naszpikowane relacjami kobiet o potwornym cierpieniu, jakiego doświadczyły podczas zabiegu laserem. Forumowiczki dzielą się też historiami o poparzeniach wywoływanych przez laser. Czy warto dzielnie zagryźć zęby i aż tak cierpieć dla urody? Może jednak lepiej pozostać przy sprawdzonych środkach i pogodzić się z faktem, że naturą włosów jest ich odrastanie?

Faktycznie, laser może powodować ból, ale zależy, o jakim laserze mówimy. Starsze urządzenia nie schładzają powierzchni skóry wystarczająco. Poza tym częstują mieszki włosowe nakładającymi się na siebie wiązkami laserowymi, a to powoduje silny dyskomfort.

Na szczęście istnieją nowoczesne lasery diodowe, które wiedzą, jak skutecznie sobie poradzić z eliminacją bólu. Z takiego sprzętu korzystamy my – mowa tu o MeDioStar NeXT. Urządzenie posiada unikalny system chłodzenia naskórka za pomocą metalowej sondy. Schładza do ośmiu razy silniej niż inne lasery. Co więcej, emitowane wiązki laserowe są skupione i nie nakładają się na siebie, a to znakomicie eliminuje ból.

A co z podrażnieniami? Przy tego rodzaju zabiegu wykonuje się jedynie dwa powtórzenia wiązką lasera, co nie niszczy naskórka. Poza tym dobieramy ustawienia i czas aplikacji do indywidualnego fototypu skóry, by zaaplikować taką porcję wiązki lasera, jaka nie wyrządzi szkody. Może pojawić się minimalne zaczerwienienie, ale nie jest bolesne i zanim się obejrzysz, zniknie niczym dym.

Masz wysoki próg bólu? To również żaden problem. W takim wypadku stosujemy od razu podwójny impuls oraz schładzamy naskórek punktowo: chłodzimy jeden mały kawałek skóry, strzelamy wiązką, chłodzimy następny kawałek, strzelamy, chłodzimy, strzelamy i tak dalej. Dzięki tym środkom zapobiegawczym nic nie poczujesz.

A czy występują skutki uboczne? Znamy jeden, ale za to spektakularny: podczas usuwania włosów laserem poprawia się ogólna kondycja skóry! Brzmi dobrze? Chcesz się dowiedzieć więcej? Możesz w każdej chwili przybyć do naszego Instytutu na bezpłatne konsultacje. Chętnie porozmawiamy i doradzimy, nie tylko w kwestii epilacji.

Tags:

Dodaj komentarz