Pielęgnacja cery i zabiegi upiększające dla kobiet po 30-stce

Skończenie trzydziestego roku życia to dla wielu kobiet przekroczenie magicznej granicy i początek obaw odnośnie wyglądu. Co się wtedy dzieje z ciałem? Metabolizm zwalnia. Skórze powoli zaczyna brakować kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które są nieodzowne do utrzymania właściwej kondycji cery. Czy musisz się lękać pierwszych oznak starzenia? Nie, jeżeli podejmiesz należyte działania pielęgnacyjne.

Dobór kosmetyku to sprawa kluczowa. Czy wystarczy nakupić kremów z oznaczeniem „+30”, a potem regularnie je w siebie wklepywać? Absolutnie nie! Kosmetyki powinno się dobierać do potrzeb skóry, a nie do wieku. Istnieją różne typy skóry, które mają zupełnie odmienne wymagania. Jeśli u Twojej znajomej jakiś specyfik zdziałał cuda, to nie oznacza, że u Ciebie również zrobi dobrą robotę.

Źle dobranym kosmetykiem można narobić więcej szkody niż pożytku. Jeżeli nie masz pewności, w jakiej kondycji znajduje się Twoja cera i jakie są jej potrzeby pielęgnacyjne, zasięgnij rady specjalisty. Pamiętaj, że zawsze możesz wpaść do nas na bezpłatne konsultacje, podczas których określimy typ Twojej skóry i wybierzemy właściwy sposób pielęgnacji.

No dobrze. Wiesz już, że należy pieczołowicie dopasować kremy do Twojej cery. Co dalej? Zwróć szczególne baczenie na skład kosmetyków. Żeby specyfiki w sposób właściwy działały na skórę, powinny zawierać filtr przeciwsłoneczny, witaminę C, witaminę E, koenzym Q10 oraz retinol. Szczególnym dobrodziejstwem jest tu retinol, który znakomicie pobudza skórę do odnowy komórkowej, zwłaszcza do zwiększenia produkcji kolagenu. Sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i wygładzona.

Trzydziestka to również moment, gdy należy wzbogacić codzienną pielęgnację o serum. Taki preparat ma bardziej skoncentrowane składniki, a więc działa mocniej i intensywniej niż zwykły krem. W małej buteleczce kryje się prawdziwy eliksir odmładzający.

Nie zapominajmy też o regularnych zabiegach. W wieku ponad trzydziestu lat wizyty w gabinecie powinny wejść w krew. By jak najskuteczniej spowolnić bieg czasu, pomyśl o skorzystaniu z zabiegu średnio raz w miesiącu. Zakres opcji, które możesz wykorzystać, jest ogromny. Szczególnie polecamy mezoterapię mikroigłową, która prowokuje skórę do odbudowy. Dobrze działa także masaż liftingująco-drenujący oraz maska – oczywiście idealnie dobrana do typu skóry. Z kolei by dogłębnie nawodnić skórę, proponujemy zabieg Ion Active.

Jak widać, nie musisz się obawiać zmian w swojej skórze, jeśli w porę podejmiesz stosowne działania. Nie pozwól, by upływ czasu szybko wpłynął na wygląd Twojej cery. I przypominamy, że zawsze możesz odwiedzić nasz Instytut, gdzie doradzimy i pomożemy.


Komentarz

  1. Renata pisze:

    Cieszę się że ten temat się pojawił ponieważ dowiedziałam się wiele istotnych rzeczy o pielęgnacji cery. Jestem przekonana że wiele kobiet również skorzystało z tych porad.

Dodaj komentarz