Z czego wynika wysoka skuteczność epilacji?

Kto z nas nie marzy o idealnie gładkiej skórze, pozbawionej uporczywie odrastających włosków? Jeśli chcesz na dobre rzucić w kąt maszynkę do golenia, wosk lub depilator, zastanów się nad skorzystaniem z laserowego usunięcia owłosienia. Epilacja eliminuje włosy na zawsze. Skuteczność wynika w dużej mierze ze stosowanego sprzętu. Jeżeli to nowoczesny laser, nad którym potrafi zapanować wykwalifikowany personel, nie masz czego się bać.

Laserów na rynku znajduje się sporo i nie oszukujmy się, nie wszystkie działają na wysokim poziomie. Niektóre urządzenia po prostu nie są w stanie sprostać większym wyzwaniom. Dlatego wybór gabinetu z dobrym sprzętem to kluczowa sprawa. W naszym Instytucie korzystamy z lasera diodowego MedioStar NEXT. Służy nie tylko do usuwania włosków, ale też do fotoodmładzania oraz zamykania głęboko położonych naczynek.

Czym wyróżnia się ten laser? Posiada wysoką moc. Emituje dwie długości fali – takie rozwiązanie to obecnie najbardziej sprawdzona metoda usuwania owłosienia dla każdego typu skóry. Profil wiązki laserowej jest jednorodny, co minimalizuje ryzyko efektów ubocznych. W powlekanej szafirem głowicy znajduje się świetny system chłodzenia, który pracuje podczas całego zabiegu. Mamy stałą kontrolę nad temperaturą, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń naskórka.

Co więcej, z łatwością dopasujemy zabieg do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. Zasługa tkwi w możliwości regulacji parametrów z dokładnością aż do 1 J/cm2 – to pozwala na naprawdę optymalne dawkowanie energii. Nasi Specjaliści mają pełną kontrolę nad urządzeniem, mogą więc za jego pomocą dokonywać prawdziwych cudów.

Czy rewelacyjny sprzęt i doświadczona kadra wystarczą, by epilacja była w pełni efektywna? Nie do końca. Wiele zależy od samego klienta. Po zabiegu przekazujemy staranne zalecenia odnośnie tego, na jakie rzeczy zwracać szczególną uwagę i jak dbać o skórę. To naprawdę bardzo ważne: żeby zabieg charakteryzował się maksymalną skutecznością, trzeba po prostu trzymać się tych wytycznych. Jesteśmy też w stałym kontakcie z każdą osobą, by mogła w dowolnej chwili porozmawiać, poradzić się, zapytać o coś – czyli czuć, że znajduje się pod naszą opieką.

Nie zapominaj też, że jednorazowy kontakt z laserem nie pomoże pozbyć się całego owłosienia. Koniecznych jest kilka zabiegów, do tego wykonanych w serii. Miej świadomość, że liczy się konsekwencja: pięć spotkań odbytych w przypadkowych terminach nigdy nie przyniesie tak znakomitych wyników jak pięć wykonanych regularnie w serii co 4-6 tygodni. Dlatego jeśli zdecydujesz się na epilację, nie przerywaj jej nagle. Nie zaniedbuj tej kwestii do samego końca. Inaczej rezultaty nie okażą się tak doskonałe, jak oczekujesz.

Chcesz dowiedzieć się więcej o epilacji? Zapraszamy na bezpłatne konsultacje do naszego Instytutu. Przyjrzymy się Twojej skórze i upewnimy się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do rozpoczęcia procesu pozbywania się włosków. Możesz też zapoznać się z wcześniejszymi wpisami na naszym blogu, gdzie przedstawiliśmy różne aspekty tego zabiegu.


Dodaj komentarz