5 powodów, dla których warto zdecydować się na laserowe usunięcie włosów

Ilość różnorodnych metod pozbywania się niechcianego owłosienia jest całkiem pokaźna. Niestety w większości przypadków włosy dosyć szybko odrastają, więc żmudny proces ich eliminacji trzeba powtarzać i powtarzać. Jeśli masz dosyć regularnej walki z włoskami na nogach, pod pachami i w okolicy bikini, zastanów się na usunięciem ich za pomocą lasera. Sprawdź poniżej, dlaczego warto. Wszystkie zaprezentowane powody opieramy na osobistych doświadczeniach w naszym Instytucie, gdzie pracujemy z nowoczesnym urządzeniem MeDioStar NEXT.

1) Permanentne usunięcie włosów

To naprawdę działa: laser jest w stanie pozbyć się wszystkich włosków. Nie będą już bezczelnie odrastały i denerwowały Cię w chwilach, gdy chcesz odsłonić nogi. Do całkowitej likwidacji owłosienia potrzeba serii kilku zabiegów – żeby zadziałać także na te włosy, które podczas pierwszych spotkań znajdowały się w fazie uśpienia, a więc nie miały styczności z laserem.

2) Brak bólu

Boisz się koszmarnego bólu, o jakim często piszą na forach osoby, które korzystały z lasera? Nie u nas. MeDioStar posiada specjalny system chłodzenia głowicy, dzięki czemu mamy stała kontrolę nad temperaturą. Do tego dwie emitowane wiązki laserowe są skupione i nie nakładają się na siebie – w przeciwieństwie do laserów starszej generacji – a to sprawdzony sposób na bezbolesny zabieg. Jeśli masz wyjątkowo niski próg bólu, możemy zastosować podwójny impuls, który skróci czas spotkania, a absolutnie nie zaboli.

3) Brak podrażnień

Zdarzało Ci się, że po nieostrożnej depilacji maszynką powstawały małe, nieznośnie bolące ranki? Albo po zastosowaniu wosku skóra piekła i straszyła czerwienią przez dłuższy czas? Z laserem Ci to nie grozi. Emitowana wiązka jest bardzo gęsta oraz podczas jednego spotkania wykonujemy tylko dwa powtórzenia – to znakomicie chroni przed podrażnieniami. Dodatkowo dobierzemy parametry urządzenia tak, by najlepiej pasowały do fototypu Twojej skóry.

4) Zabiegi o dowolnej porze roku

Myślisz, że epilacji nie można wykonywać latem, bo laser nie zadziała na opalonej skórze? Nic bardziej mylnego. Jak już wspominaliśmy, możemy dopasowywać parametry urządzenia idealnie do potrzeb Twojej skóry, a więc poradzimy sobie nawet wtedy, gdy pokrywa Cię złocista opalenizna (jedyny wyjątek stanowią blondynki – przeczytasz o tym tutaj). Oczywiście jeżeli skóra jest świeżo i mocno spieczona słońcem, odradzamy jakikolwiek zabieg. W takiej sytuacji proponujemy odczekać dwa tygodnie, a potem zapraszamy do naszego Instytutu na epilację.

5) Poprawa kondycji skóry

Na koniec wspomnimy o sympatycznym efekcie ubocznym: w trakcie laserowego usuwania włosów zachodzą procesy, dzięki którym kondycja skóry w wyraźny sposób się poprawia. Szybko zauważysz, że jest gładsza i przyjemniejsza w dotyku – nie tylko dlatego, że znikają z niej włoski.

Masz jakieś pytania? Podoba Ci się pomysł usunięcia włosów raz na zawsze? Chętnie powitamy Cię w naszym Instytucie. Możesz przybyć na bezpłatne konsultacje, podczas których zapoznamy się ze stanem Twojej skóry i porozmawiamy o dalszych krokach.

Tags:

Dodaj komentarz