Aby naprawić, należy zepsuć – czyli zabieg, który spektakularnie poprawia kondycję skóry

„Aby naprawić, należy zepsuć” – brzmi odrobinę nielogicznie, nieprawdaż? Jednak w tych słowach kryje się dużo prawdy, jeśli mówimy o zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Dzięki niemu skóra odzyskuje niebywale zdrowy, świeży wygląd. Jeśli zdecydujesz się na spotkanie z kosmetologiem, z pewnością zauważysz spektakularną poprawę kondycji skóry. Dlaczego mezoterapia potrafi zdziałać prawdziwe cuda? W czym tkwi jej sekret? Dowiesz się poniżej.

Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu twarzy bądź innych partii ciała. W naszym Instytucie zabieg ten wykonujemy za pomocą jednorazowych kartridżów, wyposażonych w osiemnaście sterylnych igieł. Każde nakłucie trwa krócej niż mrugnięcie oka. W ciągu jednej sekundy doświadczysz blisko stu nakłuć, co daje dziesiątki tysięcy podczas jednego zabiegu!

No dobrze, a co jest takiego wspaniałego w fakcie, że cieniutkie igiełki dziurawią Cię jak sitko? Jak wspominaliśmy wcześniej, najpierw trzeba „zepsuć” skórę, by potem doszło do naprawy. Mikronakłucia znakomicie prowokują skórę do intensywnej regeneracji. W jaki sposób? Uszkodzone naczynia krwionośne delikatnie krwawią. Płytki krwi skutecznie poprawiają mikrokrążenie. Poza tym stymulują organizm do produkcji kolagenu i elastyny – dwóch białek, które dbają o to, by skóra stała się cudownie elastyczna.

Przez dzień lub dwa musisz przemęczyć się z wywołanym przez zabieg stanem zapalnym, czyli zaczerwienieniem i obrzękiem. Jednak potem skóra zaczyna się odbudowywać jako dużo zdrowsza i piękniejsza. Staje się jaśniejsza, bardziej napięta, wygładzona. Znikają przebarwienia i blizny potrądzikowe. Pierwsze efekty zobaczysz dopiero po kilku tygodniach, ale zapewniamy, że warto poczekać!

W naszym Instytucie mamy stałą kontrolę nad całym zabiegiem. Jest on w pełni bezpieczny. Jednorazowe kartridże wykorzystywane do zabiegu zawsze otwieramy przy kliencie, by miał pewność ich sterylności. Co więcej, na początku aplikujemy serum, które podczas nakłuwania przenika w głębokie warstwy skóry, a więc potęguje pozytywny efekt.

Jak widzisz, czasem psucie może doprowadzić do naprawy. Zaintrygował Cię zabieg mezoterapii mikroigłowej? Jeśli chcesz dowiedzieć się o nim więcej, z radością przywitamy Cię w naszym Instytucie. Możesz przyjść na bezpłatne konsultacje, w trakcie których ocenimy stan Twojej skóry i zaproponujemy dobrane do potrzeb rozwiązania.


Dodaj komentarz