Obalamy mity na temat makijażu permanentnego

Zdecydowanie się na makijaż permanentny niesie ze sobą wiele niebagatelnych korzyści. To ogromna oszczędność czasu, zwłaszcza rano, kiedy w biegu zbierasz się do pracy i każda chwila wydaje się na wagę złota. To też wielka wygoda podczas wakacji – możesz do woli pluskać się w wodzie, a Twoja twarz wciąż będzie wyglądała nienagannie. Taki makijaż pozwala też podkreślić naturalne piękno, a także skorygować niektóre niedoskonałości.

Niestety wokół tematu makijażu permanentnego narosło sporo mitów. Postanowiliśmy się rozprawić z tymi najpopularniejszymi. Zobacz, że makijaż permanentny nie taki straszny, jak go malują. 😉

Makijaż permanentny jest tatuażem.

Nieprawda. Tatuaż powstaje w dużo głębszych warstwach skórnych. Ma też zupełnie inny skład barwników. Makijaż permanentny nie jest tatuażem, dlatego z czasem jaśnieje i blednie.

Przed wykonaniem makijażu permanentnego koniecznie trzeba zgolić brwi.

Absolutnie nie! By makijaż wyglądał naturalnie, potrzebujemy wiedzieć, jaki jest kształt brwi. Dlatego brwi są niezbędne do tego procesu i w żadnym wypadku Ci ich nie zgolimy.

Makijaż permanentny jest na tyle płytki, że można go zdrapać lub rozjaśnić za pomocą wody utlenionej.

Zdecydowanie tego nie próbuj! Barwnik znajduje się na tyle głęboko, że powierzchowne działanie nic nie da. Poprzez drapanie uszkodzisz sobie jedynie skórę, a polewanie wodą utlenioną to strata czasu. Jeśli chcesz usunąć makijaż permanentny, pozostaje Ci tylko laser. Możesz też czekać, aż z biegiem czasu sam zniknie.

Makijaż permanentny wygląda nienaturalnie.

Wszystko zależy od tego, kto i jak go wykona. Owszem, makijaż permanentny może prezentować się nad wyraz nienaturalnie, ale tylko wtedy, gdy został nieprawidłowo zrobiony. Po wizycie w naszym Instytucie będziesz wyglądać w pełni naturalnie, gdyż dbamy, by za pomocą makijażu podkreślać piękno, maskować niedoskonałości i wydobywać atuty.

Makijaż permanentny utrzymuje się do końca życia.

Jak wspominaliśmy wyżej, makijaż permanentny nie jest tatuażem. W związku z tym musisz go co kilka lat poprawiać, by trwał w niezmienionej formie. Najszybciej zanikają brwi, a najdłużej utrzymują się kreski na oczach.

Nie trzeba robić wcześniejszej wizualizacji, gdyż wystarczy ustalanie szczegółów w trakcie wykonywania makijażu permanentnego.

Nie, nie, nie! Wizualizacja przed zrobieniem makijażu permanentnego jest kluczowa. Dzięki niej przyjrzysz się starannie, jaki będzie efekt końcowy. Przedyskutujesz każdy istotny detal. Zaakceptujesz dopiero taki kształt, jaki Ci się spodoba. Dzięki temu zyskasz pewność, że otrzymasz dokładnie to, czego oczekujesz.

Nigdy nie da się uzyskać w pełni czarnego koloru kresek.

Nie zgadzamy się. W naszym Instytucie potrafimy wykonać prawdziwie ciemną czerń – wszystko zależy od użycia odpowiedniego barwnika. Wiadomo, że z czasem ten kolor zjaśnieje. Jednak to nie zmienia faktu, że przez długi, długi czas będzie on czarny.

Wykonywanie makijażu permanentnego jest bardzo bolesne.

Niekoniecznie. U nas stosujemy specjalne znieczulenie w kremie. Co prawda każda osoba ma inny próg bólu, więc niektórzy mogą odczuwać pewien dyskomfort. Właśnie dlatego w trakcie zabiegu zwrócimy szczególną uwagę na Twoje odczucia i w razie potrzeby przerwiemy oraz zadbamy o dodatkowe znieczulenie.

Makijaż permanentny jest niebezpiecznym zabiegiem.

A skąd! Przed zabiegiem pieczołowicie upewniamy się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Jeśli nie ma, to gwarantujemy Ci, że zabieg jest w stu procentach bezpieczny. Używamy wyłącznie igieł jednorazowych i zapewniamy maksymalną sterylność.

Wystarczy tylko jeden zabieg, by osiągnąć wymarzony efekt.

Niestety to nie jest takie proste. Po pierwszym spotkaniu Twoja skóra odrzuci część pigmentu – to zupełnie naturalny proces. W związku z tym po około czterech tygodniach konieczne będzie dopigmentowanie odpowiednich miejsc. Jednak nie martw się, gdyż w naszym Instytucie dokonujemy poprawek bezpłatnie.

I co teraz myślisz o makijażu permanentnym? Jeśli chcesz zdecydować się na taki zabieg, przyjdź do naszego Instytutu na bezpłatne konsultacje, gdzie ustalimy wszystkie szczegóły. Jeśli wciąż Cię nie przekonaliśmy, tak czy siak możesz przybyć do nas na bezpłatne konsultacje, a porozmawiamy sobie o tym temacie więcej. Zapraszamy!

Tags:

Komentarz

  1. cocosanka pisze:

    Takich informacji potrzebowałam Dzięki:). Pozdrawiam

Dodaj komentarz