Jak pozbyć się nieestetycznego rumienia na twarzy?

Rumień to specyficzne zaczerwienienie twarzy spowodowane poszerzaniem się naczynek krwionośnych. Tego typu problemy z naczyniami najczęściej pojawiają się po trzydziestym roku życia. Bardzo często wynikają z czynników genetycznych. Jednak mogą być też rezultatem pracy w wysokiej albo zmiennej temperaturze, a także pojawiać się z powodu stresu lub niewłaściwej diety. Należysz do grona osób bezskutecznie zmagających się z rumieniem? Wiemy, jak Ci pomóc!

W takim wypadku proponujemy zabiegi z użyciem urządzenia IPL. Urządzenie to emituje intensywne, pulsacyjne światło z falami o różnej długości, rozchodzącymi się w tym samym czasie w różnych kierunkach. Dzięki temu IPL działa bardziej obszarowo niż laser diodowy. W związku z powyższym jest w stanie zlikwidować więcej defektów skórnych w tym samym czasie.

Przed zabiegiem sprawdzamy, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Pamiętaj, że nie możesz przyjmować leków złuszczających i światłouczulających. Korzystanie z IPL jest również niewskazane w przypadku bielactwa lub łuszczycy.

Gdy stwierdzimy, że w Twoim wypadku nie istnieją żadne przeszkody, pora zabrać się do roboty. W trakcie zabiegu najpierw nałożymy zimny żel, który zmniejszy reakcję obrzękową. Po dobraniu odpowiednich parametrów urządzenia rozpoczniemy leczenie światłem. Strumień światła będzie wnikał w głębokie warstwy skórne. Poczujesz przyjemne, relaksujące ciepło. Żeby uniknąć nadmiernego podrażnienia skóry, na koniec zastosujemy silnie chłodzącą i łagodzącą maskę.

Po zabiegach unikaj opalania i stosuj porządne filtry, gdyż leczona skóra nie powinna przyjmować zbyt dużej dawki promieni słonecznych. Nie planuj więc w najbliższym czasie żadnych wyjazdów do ciepłych krajów! Stosując się do tych wskazówek, szybko zauważysz poprawę stanu swoich naczynek. Rumień na twarzy zacznie powoli odchodzić w zapomnienie.

Jeśli chcesz skorzystać z zabiegów związanych z problemami naczyniowymi, późna jesień to pora idealna, bo słońce nie świeci intensywnie. Dlatego wykorzystaj okazję i przyjdź do naszego Instytutu na bezpłatne konsultacje, a ocenimy, czy naczynka kwalifikują się do zamknięcia laserem, czy za pomocą IPL. A potem możemy działać, by skutecznie przywrócić Twojej twarzy piękny koloryt.


Dodaj komentarz